Komunikaty

Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu wraz z Filią w Dobrowie oferuje użytkownikom Biblioteki dodatkowo e-usługi

wielkość czcionki

Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu wraz z Filią w Dobrowie oferuje użytkownikom Biblioteki dodatkowo e-usługi:

1) Powiadamianie za pomocą poczty elektronicznej o zbliżającym się terminie zwrotu książek - Przed upływem terminu zwrotu wypożyczonych książek, rozsyłane są do czytelników e-maile przypominające o zbliżającym się terminie zwrotu. Usługa ta jest dostępna tylko w przypadku, gdy czytelnik poda swój adres e-mailowy i zostanie on przez pracownika biblioteki zapisany w systemie lub czytelnik sam dokona wpisu, po uprzednim zalogowaniu się na swoim koncie. System wysyła automatycznie e-maile do czytelników, którzy: wypożyczyli książki i dobiega końca termin ich wypożyczenia, przetrzymali książki, przypominając o konieczności zwrotu egzemplarzy bądź przedłużenia zamówili w bibliotece książkę, która była w danej chwili niedostępna: po zwróceniu egzemplarza przez innego czytelnika, system wysyła e-maila do pierwszej osoby w kolejce oczekujących na książkę, zawiadamiając ją o możliwości odebrania książki w bibliotece.

2) Dostęp do portalu w.bibliotece.pl – ten ogólnopolski portal dedykowany jest wszystkim czytelnikom zainteresowanym wymianą informacji na temat książek gromadzonych w bibliotekach publicznych. Portal umożliwia czytelnikom: jednoczesne przeszukiwanie zbiorów wszystkich bibliotek prezentowanych w serwisie, ocenianie, recenzowanie i rekomendowanie interesujących książek, dzielenie się opiniami, sugestiami, uwagami na temat przeczytanych książek, zapisanie się do wybranej biblioteki. Na portalu znaleźć można informacje o Bibliotece Głównej i Filii oraz o naszych bieżących wydarzeniach, a także o nowościach, którymi pragniemy się pochwalić. Zapraszamy czytelników do odwiedzania naszego portalu i zamieszczania ocen, recenzji i komentarzy książek.

3) Dostęp do portalu facebook.com – na tym portalu społecznościowym Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu pragnie informować czytelników o bieżących wydarzeniach z życia Biblioteki. O wszelkich organizowanych imprezach, spotkaniach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które mają za zadanie popularyzować książki czytelnictwo oraz wspierać edukację kulturalną i społeczną. To właśnie tutaj można zobaczy zdjęcia, filmy z przebiegu organizowanych spotkań i uroczystości. Tutaj dowiecie się o nowościach książkowych, polecanych przez nas książkach, o różnorodnych świętach ze świata literatury i Biblioteki i wiele innych. Jeszcze bardziej ułatwiamy komunikację z Główną Biblioteką oraz Filią. Każdy czytelnik i miłośnik Biblioteki znajdzie tu coś dla siebie i może czynnie udzielać się na portalu. Można Nas wyszukać wpisując na Facebooku „Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu wraz z Filią w Dobrowie”.

4) Kolekcja „Wolne lektury” dostępna w katalogu online – kolekcja „Wolnych Lektur” dostępna jest w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w Internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.

Zapraszamy wszystkich czytelników korzystania z katalogu księgozbioru on-line Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelcu i Filii w Dobrowie na stronie: www.koscielec-gbp.sowa.pl

wielkość czcionki

Zapraszamy wszystkich czytelników korzystania z katalogu księgozbioru on-line Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelcu i Filii w Dobrowie na stronie: www.koscielec-gbp.sowa.pl

Więcej…

I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO GMINY KOŚCIELEC 2017

wielkość czcionki

I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY

O MISTRZOSTWO GMINY KOŚCIELEC 2017

ORGANIZATORZY:

Uczniowski Klub Sportowy „Kiełbaska” w Kościelcu, Urząd Gminy w Kościelcu, ZSRCKU w Kościelcu, ZS w Kościelcu.

Więcej…

ZMIANY W USUWANIU DRZEW I KRZEWÓW

wielkość czcionki

 

ZMIANY W USUWANIU DRZEW I KRZEWÓW

 

Informujemy, że w dniu 1 stycznia 2017 roku weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz.U. z 2016 roku, poz. 2249), która wprowadza następujące zmiany dotyczące uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów.

Więcej…

XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej

wielkość czcionki

Uprzejmie informujemy, że w dniach 28 i 29 stycznia 2017 roku w hali sportowej w Kościelcu, odbędzie się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kościelec. Turniej jak co roku rozegrany zostanie w dwóch kategoriach wiekowych tzn. w kategorii juniorów oraz w kategorii seniorów.

Więcej…

Zarządzenie Nr 64.2016 Wójta Gminy Kościelec z dnia 30 grudnia 2016 roku

wielkość czcionki

W sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w formie wspierania, wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie zadań publicznych Gminy Kościelec w dziedzinie: kultury fizycznej, dziedzictwa kulturowego, pomocy społecznej w roku 2017. Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.) w związku z art. 11 ust. 1 pkt. 1 i ust. 2, art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016r. poz. 1817) oraz uchwały Nr XXIV/162/16 Rady Gminy Kościelec z dnia 24 listopada 2016r. w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Kościelec

Więcej…

DOTACJE NA OTWARCIE DZIAŁALNOŚCI

wielkość czcionki

 

Więcej…

Własna firma szansą dla osób bezrobotnych

wielkość czcionki

 

Więcej…

Godzina

Gminny Portal Mapowy

Kalendarz

Dziś jest:


 Niedziela
25 Czerwca 2017
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Copyright © 2017. All Rights Reserved.